Skuteczne ocieplenie chlewni

Ocieplenie budynku chlewni wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Dużym problemem jest tu nie tylko powierzchnia obiektu, ale i konstrukcja dachu i ścian. Chlewnia, szczególnie sprzed lat, nie jest obiektem, w którym przewidywano możliwość ocieplenia. Najczęściej nie ma możliwości swobodnego dotarcia do stropu i założenia tam styropianu, klasycznej wełny mineralnej czy też innego materiału. Czasami jest to możliwe, ale ekonomicznie nieopłacalne, wiążące się z bardzo dużymi kosztami nie tylko zakupu materiału do ocieplenia, ale i samej pracy. Jak ocieplić chlewnię tanio i szybko? Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji ocieplenie pianą PUR.

Czym jest piana PUR?

Piana PUR to produkt wytwarzany już w miejscu ocieplania, przy pomocy specjalnego agregatu. Charakteryzuje się dużą izolacją cieplną, samo ocieplanie zaś tą metodą jest szybkie i bezproblemowe. Już w kilka godzin można wykonać ocieplenie nawet bardzo dużych obiektów. Co ważne, tą metodą można ocieplać każdy element obiektu, od dachu, po fundamenty. Warto wspomnieć, że istnieją dwa rodzaj piany PUR, piana zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa. Pierwsza po natryśnięciu z czasem staje się sztywna, co może być problemem przy obiektach, w których występują naprężenia. Jest też nieco cięższa od otwartokomórkowej, jednak zapewnia lepsze ocieplenie.

Piana otwartokomórkowa charakteryzuje się gorszymi właściwościami, jednak z powodzeniem można ją stosować przy ocieplaniu chlewni. Po wyschnięciu przypomina elastyczną gąbkę, jest lekka, dlatego świetnie nadaje się do ocieplania elementów, w których duża waga materiału, którym ocieplaniu, mogłaby spowodować problemy. Skuteczne ocieplenie chlewni, za pomocą metody izolacji natryskowej, jest szybkie i skuteczne. Fachowcy, posiadający umiejętności i odpowiednie agregaty są w stanie ocieplić taki budynek już w kilka godzin.

Dlaczego warto ocieplać pianką PUR?

Wbrew pozorom, ocieplenie chlewni to nie tylko większy komfort dla zwierząt podczas zimowych, mroźnych dni. Ocieplenie pianą PUR zapewnia izolacje termiczną, co ma bardzo duże znaczenie także w okresie letnim, w czasie bardzo dużych upałów. Warto pamiętać, że hodowane zwierzęta, same sobą wytwarzają dość wysoką temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo przenikający upał może w znaczący sposób pogorszyć ich komfort przebywania w chlewni, a także utrudniać ludziom prace przy hodowli zwierząt. Przy chlewniach ogrzewanych, ocieplenie pianą PUR przekłada się rzecz jasna na dużo niższe koszty ogrzewania, a więc na realne oszczędności finansowe.

Jak znaleźć specjalistów od ociepleń?

Firm działających w branży izolacji natryskowych nie jest bardzo wiele, w każdym mieście i okolicach bez problemu jednak można znaleźć co najmniej kilka. Szukając możliwości ocieplenia tak dużego obiektu jak chlewnia, warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku z nich, bowiem różnice w cenach takiej usługi mogą być dość duże. Wiele firm, świetnie wykorzystuje sytuacje i zawyża cenę ocieplania tak dużych obiektów, dlatego warto porównywać, pytać, upewniać się jaką pianą PUR będzie wykonywane ocieplenie. Oczywiście nie bez znaczenia są także opinie na temat firm. Warto wybierać tylko spośród firm, cieszących się pozytywną opinią wśród klientów.

Podsumowując

Skuteczne ocieplenie chlewni nie jest sprawą łatwą. Często nie da się, a nierzadko po prostu się nie opłaca ocieplać tak dużych budynków wełną mineralną czy styropianem, tracąc duże pieniądze i niemało czasu potrzebnego na prawidłowe wykonanie tej pracy. Ocieplenie chlewni pianą PUR to o wiele lepsze rozwiązanie. Jest to opcja przede wszystkim dużo tańsza i – co ważne – o wiele łatwiejsza do wykonania. Niestety nie da się wykonać tej pracy we własnym zakresie, bowiem do ocieplania pianą PUR potrzebne są nie tylko umiejętności, ale i specjalne urządzenia wytwarzające pianę. Urządzenia kosztowne, sprzęty, których nie da się wypożyczyć. Warto więc zdecydować się na wynajęcie do tego celu firmy, której pracownicy zajmują się tego rodzaju ociepleniami. Najczęściej jeden dzień pracy wystarczy, by ocieplenie chlewni zostało rozpoczęte i zakończone.