Sprzedaż granulatu styropianowego

GRANULAT STYROPIANOWY

Wysokiej klasy granulat styropianowy stanowi połączenie doskonałych właściwości użytkowych oraz korzystnej ceny. Zapewnia on szeroki zakres zastosowań, a więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Proponujemy szereg różnorodnych usług realizowanych przy użyciu omawianego materiału. Firma Izolmax z Krakowa funkcjonuje na rynku już od wielu lat, dzięki czemu nasza obsługa posiada bogate doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę. Z chęcią udzielimy szczegółowych informacji na temat oferty oraz odpowiemy na wszystkie zadane pytania. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA NASZĄ OFERTĘ?

Granulat styropianowy to znakomity materiał izolacyjny, który bardzo dobrze sprawdza się w branży budowlanej. Nasza marka zyskała uznanie nawet najbardziej wymagających klientów. Usługi świadczymy fachowo, a zarazem rzetelnie. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie klientów.

 • Wieloletnie doświadczenie w branży – firma Izolmax z Krakowa działa na rynku już od długiego czasu, dzięki czemu standard świadczonych usług znajduje się na najwyższym poziomie.
 • Sprawdzone materiały – wykorzystywany regranulat styropianowy został wielokrotnie przetestowany, a pozytywne oceny konsumentów stanowią najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości.
 • Korzystne ceny – atrakcyjne stawki przypadną do gustu tym, którzy posiadają ograniczoną ilość gotówki lub lubią oszczędzać. Jest to oferta szczególnie polecana tym, którzy stawiają uczciwe warunki współpracy i brak ukrytych kosztów.
 • Krótki czas realizacji zlecenia – stawiając na naszą firmę można mieć pewność, że usługa zostanie zrealizowana w zgodzie z ustalonym terminem. Nie trzeba martwić się o kłopotliwe opóźnienia, które zakłócają harmonogram zaplanowanych prac.
 • Fachowe doradztwo – jeśli nie masz pewności, jakie rozwiązanie będzie najlepiej dopasowane do twoich potrzeb oraz oczekiwań, to skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Do każdego przypadku podchodzimy w sposób indywidualny, tak aby zaproponować najkorzystniejsze z dostępnych rozwiązań.

CZYM JEST GRANULAT / REGRANULAT STYROPIANOWY?

Granulat oraz regranulat styropianowy na pierwszy rzut oka prezentują się identycznie, jednak po bliższym przyjrzeniu się materiałom można dostrzec wyraźne różnice.

Granulat styropianowy to spieniony polistyren, który bardzo często wykorzystywany jest do produkcji płyt styropianowych. Oczywiście omawiany półprodukt wykorzystywany jest również do innych celów. Posiada formę sypką, a kulki mają różne średnice (zwykle od 2 do 8 mm). Warto wiedzieć, że cechują się one wysoką sprężystością.

Regranulat styropianowy produkowany jest poprzez rozdrabnianie płyt styropianowych. Granulki posiadają nieregularny kształt, dzięki czemu jeszcze lepiej sprawdzają się, jako termoizolacja. Nie posiadają one typowo kulistej formy, a ich sprężystość jest nieco mniejsza, niż w poprzednim przypadku.

GDZIE WYKORZYSTUJE SIĘ GRANULAT STYROPIANU?

Granulat styropianowy wykorzystywany jest w wielu różnych dziedzinach. Do przykładowych zastosowań można zaliczyć m.in.:

 • Ściany szczelinowe z pustką powietrzną – niepożądane szczeliny można wypełnić za pomocą regranulatu styropianowego, który jednocześnie podnosi poziom izolacji cieplnej. Chroni przed nadmiernym ubytkiem energii z budynku, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.
 • Stropodachy wentylowane – z uwagi na trudną budowę materiał izolujący jest najczęściej wdmuchiwany. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozprowadzenie granulatu oraz ograniczenie przenikania chłodnego powietrza.
 • Przestrzenie nad sufitami podwieszanymi – wypełnienie ich regranulatem poprawia nie tylko komfort cieplny w pomieszczeniu, ale również ogranicza przenikanie hałasów z wyższej kondygnacji.
 • Wolne przestrzenie oraz szczeliny w ścianach – w tym przypadku także stosowana jest metoda wdmuchiwania, która gwarantuje wysoką dokładność rozprowadzenia granulatu styropianowego.
 • Podłogi na legarach – wdmuchanie regranulatu styropianowego pomiędzy legary umożliwia ograniczenie strat energetycznych. Omawiana izolacja chroni nie tylko przed chłodem płynącym z gruntu, ale także wilgocią.
 • Przestrzenie za płytami gipsowo-kartonowymi – to kolejny rodzaj izolacji cieplnej wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej.
 • Pozostałe przestrzenie zamknięte w budynkach – z uwagi na znakomite właściwości granulat styropianowy sprawdzi się również podczas realizacji niestandardowych prac.
 • Wypełnienie kartonów i opakowań – granulat styropianowy amortyzuje wstrząsy i chroni delikatne elementy przez przypadkowymi uszkodzeniami.
 • Domieszka do tzw. ciepłych wylewek – granulat styropianowy do betonu zapewnia bardzo lekką mieszankę, która posiada nieprzeciętne właściwości termiczne oraz akustyczne. Ponadto, zmniejsza stopień podatności na wilgoć.
 • Spulchnianie gleby – zmieszanie granulatu styropianowego z ziemią wspomaga utrzymanie optymalnego poziomu napowietrzenia oraz wilgotności gleby.
 • Poduszki, pufy, materace – omawiany materiał cechuje się doskonałą sprężystością, dzięki czemu stanowi fantastyczne wypełnienie. Granulki przez długi czas zachowują pierwotną formę. Ponadto, wykazują wysoką odporność na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia.

Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Kontakt z nami
Zadzwoń 602 452 508