Naprawa dachów po kunach

Kuna na poddaszu może spowodować poważne straty cieplne, dlatego też tak ważne jest to, aby szybko pozbyć się szkodników i dokonać kompleksowych napraw. Bardzo ważne jest także to, aby postawić na sprawdzone odstraszacze, dzięki którym będzie można uniknąć problemów w niedalekiej przyszłości.

Jak pozbyć się kuny z poddasza?

Kuna na poddaszu może okazać się bardzo dużym utrapieniem i może narobić naprawdę olbrzymich szkód. Zwierzęta te nie tylko brudzą i mocno hałasują, ale co najgorsze, mogą uszkodzić przewody elektryczne i zniszczyć poszczególne warstwy dachu. Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się tych szkodników: najskuteczniejszym z nich jest schwytanie szkodnika i wywiezienie go do lasu, ale kiedy nie ma takiej możliwości, w nierównej walce z kunami przydać mogą się odstraszacze zapachowe, a także elektryczne pastuchy i odstraszacze ultradźwiękowe. Jednak aby zmaksymalizować ich efektywność i zminimalizować powstawanie szkód, najpierw powinniśmy dokładnie uszczelnić wszystkie otwory i dziury przez które szkodniki dostają się do domu. Izolmax wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Oferujemy profesjonalne oraz efektywne uszczelnianie dziur i otworów na różnych nawierzchniach, aby zagwarantować im trwałość i bezpieczeństwo. Dzięki naszym usługom uszczelniania możesz mieć pewność, że Twojemu dachowi nie będzie straszna żadna kuna.

W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć dach przed kunami?

Jak powszechnie wiadomo zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego też warto prawidłowo wykończyć dach i poddasze, ponieważ nawet mała skaza może doprowadzić do przedostania się szkodnika. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykończenie Twojego dachu – dzięki temu odcinamy kunom wejścia, którymi mogłoby się przedostać i narobić szkód. Dodatkowo szczególną uwagę należy także zwrócić na wentylację i inne wloty, a wszystkie takie miejsca należy dokładnie zabezpieczyć kratkami stalowymi. Do zabezpieczania doskonale nadaje się także solidna taśma perforowana, ponieważ dzięki której można osłonić wszystkie wloty. Jednak, aby to zrobić, najpierw należy zadbać o odpowiednią izolację. Izolmax oferuje trwałe i najwyższej jakości materiały, które będą ochraniać Twój dach przez wiele lat. Do ochrony przed kunami świetnie sprawdzi się wełna mineralna, celulozowa oraz styropian. Wraz z kompleksowymi usługami izolacyjnymi Izolmaxu pozbędziesz się obaw o zniszczenia i będziesz mógł spać spokojnie.

Jak naprawić dach po kunie?

Jeżeli skutecznie pozbędziemy się kun, wówczas można przystąpić do prac naprawczych. Legowiska gryzoni powodują nie tylko poważne straty jeżeli chodzi o ubytki ciepła, ale również mogą poważnie szkodzić konstrukcji budynków. Przy naprawie izolacji najlepiej postawić na wełnę celulozową, która w swoim składzie zawiera bor. Wełna celulozowa jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla wełny mineralnej. Profesjonalne firmy bardzo często oferują nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę, dzięki czemu znacząco zwiększają się szanse, że kuna nie wróci. Pamiętać należy jednak o tym, że stara warstwa wełny mineralnej, jest dla szkodników atrakcyjnym miejscem do budowy legowiska. Z tego względu warto powierzyć prace firmie, która wykona naprawę dachu po kunie kompleksowo. Izolmax – jako jedyna firma w Polsce – świadczy usługę od A do Z, skupiając się w działaniu przede wszystkim na wymianie starej izolacji, a całość prac wykonywana jest z bezinwazyjnie, z zewnątrz. Izolmax świadczy swoim klientom wiedzą oraz długoletnim doświadczeniem na rynku; nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby służyć radą oraz jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Oferujemy najlepszej jakości usługi izolacji wełną celulozową, także wymianę całej izolacji. Dzięki temu nie musisz się już przejmować uszkodzeniami w Twoim domu.

Sprawdź również: Ocieplanie celulozą

Naprawa dachu po kunie od A do D dzięki Izolmax

Firma Izolmax podchodzi do świadczonej usługi kompleksowo, dzięki czemu nie ma konieczności zlecania prac kilku ekipom. Wpływa to nie tylko na wygodę klienta, ale także na finalne koszty naprawy i czas jej trwania. W ramach usługi, fachowcy z Izolmax, wykonują następujące etapy:

 • Demontaż pokrycia dachowego
 • Demontaż łat i kontrłat
 • Demontaż folii paroprzepuszczalnej
 • Demontaż i utylizacja zdegradowanej wełny mineralnej
 • Zabezpieczenie otworów okiennych i drzwiowych
 • Ocieplenie dachu pianą otwartokomórkową gr. 20cm
 • Dostawa i montaż folii paroprzepuszczalnej
 • Poprawa obróbek blacharskich
 • Montaż blach perforowanych
 • Zakup łat i kontrłat uszkodzonych przy demontażu
 • Ponowny montaż pokrycia dachowego z materiału Inwestora
 • Prace porządkowe i utylizacja odpadów
 • Z myślą o klientach, Izolmax podjął także współpracę z kancelarią odszkodowawczą. Za sprawą tej kolaboracji, zleceniodawca nie musi angażować się w opracowywanie dokumentacji, aby uzyskać rekompensatę za poniesione szkody z tytułu inwazji kun.

Nasza firma to zespół doświadczonych specjalistów, którzy zawsze dołożą starań, aby klient był zadowolony z wykonanej usługi. Nasze finalne efekty charakteryzują się wytrzymałością, nienagannością i dbałością o każdy szczegół. Wybierz usługi Izolmaxu już dzisiaj i zapewnij Twojemu dachowi ochronę przed kunami. 

Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Kontakt z nami
Zadzwoń 602 452 508