Renowacja dachów płaskich

Renowacja dachów płaskich

Dach jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów budynku. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie obiektu przed warunkami zewnętrznymi, a także zapewnienie komfortu przebywania w pomieszczeniach.

RENOWACJA DACHU PŁASKIEGO Z UŻYCIEM PIANKI PUR

Proponowana przez nas technologia izolacji jest szczególnie przydatna do termorenowacji dachów i stropodachów istniejących budynków, gdyż pokrycie z pianki jest jednocześnie dociepleniem i uszczelnieniem powłoki zewnętrznej dachu.

Przy izolowaniu dachu stosuje się piany o gęstości 60 kg/m3. Minimalna grubość izolacji to 3 cm. Materiał bardzo szybko nabiera docelowych właściwości mechanicznych, już po kilku minutach można po nim chodzić.Pianki poliuretanowe same nie są odporne na promieniowanie ultrafioletowe (UV), ale dobrze reagują z farbami, tynkami zabezpieczającymi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Natryskiwana piana dopasowuje się do kształtu podłoża, a ponieważ ma dużą wytrzymałość na ściskanie i na rozciąganie pełni funkcje dodatkowego elementu konstrukcyjnego.

Natrysk pianki umożliwia uzyskanie szczelnych połączeń w obrębie wszystkich newralgicznych elementów dachu, gdzie najczęściej pojawiają się nieszczelności tj. styki połaci z wystającymi elementami konstrukcyjnymi, świetlikami, kominami i murami ogniowymi.

SPRAWNA RENOWACJA ZNISZCZONEGO DACHU PŁASKIEGO

Na zniszczone dachy piankę natryskuje się bez usuwania starego pokrycia – co znacznie oszczędza czas i pieniądze, a także wywiera pozytywny efekt ekologiczny, gdyż likwiduje konieczność utylizacji starego pokrycia dachu. Ze względu na szybkość wykonania remontu system ten eliminuje również zagrożenie związane z zalaniem obiektu w trakcie realizacji prac.

Izolacja dachu płaskiego będącego w użytkowaniu czy w przypadku obiektu nowo powstającego, ma na celu zapewnienie odpowiedniej ochrony termicznej oraz uzyskanie szczelności przed wodą oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Stary przeciekający dach to dość poważny problem właściciela, nastręczający wielu problemów i szkód materialnych. Próby napraw metodami tradycyjnymi, powoduje jedynie generowanie kosztów z mizernym efektem końcowym. Takie działanie prędzej czy później kończy się odnawiającymi przeciekami.  Wymagania w przypadku izolacji dachów płaskich wciąż rosną i dotyczą nie tylko energooszczędności, ale bezpieczeństwa i trwałości zastosowanych rozwiązań. Kwestia szybkości wykonania jest także niezwykle istotna, ponieważ przekłada się w znaczącym stopniu na koszty inwestycji a czas montażu izolacji wpływa na całkowity okres budowy oraz jej zakończenia i oddania do użytkowania.
Pianka poliuretanowa, pozwala na znaczne uproszczenia w konstruowaniu sprawnych izolacji termicznych dachów płaskich.

W przypadku systemów tradycyjnych technologia polega na układaniu warstw hydroizolacji na zakład, prowadzi w newralgicznych punktach łączeń do przeciekania wody do termoizolacji. Płyty izolacyjne układane na styk, mają tendencje do kurczenia się oraz klawiszowania a w konsekwencji do licznych strat ciepła. Przemarzanie przez szczeliny na łączeniach, prowadzi do pojawiania się skroplin od strony wewnętrznej budynku. W następstwie zawilgocania postępuje degradacja całego dachu obiektu. Dzięki wysokiej adhezji (przyczepności) pianki zamknietokomórkowej, natrysku można dokonywać bezpośrednio na powierzchnie wykonane z takich materiałów jak: blacha , papa , eternit , beton, drewno i inne.

Zaletami technologii poliuretanowej stosowanej przez nas do renowacji dachu płaskiego są:

 • bez spoinowa i szczelna równocześnie doskonała hydro i  termoizolacja dachu,
  likwiduje mostki termiczne co zapobiega przemarzaniu budynków,
  doskonale wiąże sie z każdą powierzchnią
 • lekka  nie obciąża konstrukcji dachu  warstwa pianki o grubooci  ~ 30 mm waży zaledwie ~ 2 kg,
 • duża wytrzymałość mechaniczna  po piance można chodzić – gęstość 60 kg/m3, wytrzymałość na ściskanie > 450 kPa,
 • doskonale uszczelnia powierzchnie pionowe na dachu: świetliki, kominy,
  elastyczna – zapobiega pękaniu w miejscach krytycznych – wytrzymałość na rozciąganie   >450 kPa,
 • właściwości dyfuzyjne pianki zapewniają wysychanie zalegającej w dachu wilgoci,
 • duża wydajność technologii – skraca czas remontu i zapobiega zalaniu budynku przez wody opadowe podczas wykonywania prac remontowych,
 • technologia bez odpadowa, nie ma potrzeby utylizacji odpadów,
 • odporna na niskie i wysokie temperatury,
 • odporna na rozpuszczalniki, oleje, słabe kwasy, zasady, sole.

Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne. Spieniony poliuretan to związek obojętny fizjologicznie. Surowce stosowane przez nas do renowacji dachów płaskich, posiadają wszystkie stosowne atesty.

Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Kontakt z nami
Zadzwoń 602 452 508