Piana PUR

Firma Izolmax oferuje dwa podstawowe rodzaje natryskiwanych izolacji piankowych: o otwartej oraz o zamkniętej strukturze komórek.

Jest kilka głównych różnic miedzy tymi strukturami, obie maja swoje specyficzne zalety oraz zastosowania. Natryskiwana izolacja piankowa jest uniwersalnym materiałem, który jest dostępny w różnych wariantach o odrębnych właściwościach fizycznych i gęstości.

Dlatego konieczne jest zapoznanie się z różnicami obu struktur i wybranie struktury właściwego typu, który jest najbardziej odpowiedni do konkretnego zastosowania.

  • Pianka o otwartej konstrukcji komórek jest miękką natryskiwaną pianką izolacyjną, odpowiednia przede wszystkim do zastosowania we wnętrzach do takich celów, jak izolacja ścian, stropów, poddaszy, między krokwiami.
  • Pianka o zamkniętej strukturze komórek jest odpowiednia do stosowania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Jej główną zaletą jest wodoodporność i nienasiąkliwość, co umożliwia stosowanie tej pianki również jako materiału hydroizolacyjnego.

 

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą pianki marki CROSSIN

Bezpłata wycena izolacji

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Zadzwoń teraz

Wybierz pakiet izolacji

Pakiet S

20 cm
grubości
U 0,18
współrzynnik przenikania ciepła
Poproś o wycenę

Pakiet M

25 cm
grubości
U 0,15
współrzynnik przenikania ciepła
Poproś o wycenę

Pakiet L

30 cm
grubości
U 0,12
współrzynnik przenikania ciepła
Poproś o wycenę

Jesteśmy całkowicie niezależni. Najistotniejsza sprawa to musimy mieć możliwość podjechać i zaparkować. Jeździmy mercedesem Vario 7,5 tony i 7,5m długości. Jeśli mamy parkować w mieście potrzebujemy 2 miejsca parkingowe! Do pracy potrzebujemy też prądu – 3fazy z bezpiecznikiem minimum B20A. Na takim minimalnym zabezpieczeniu możemy pracować, zazwyczaj takie są wystarczające ale czasem zdarza się że bezpieczniki nie wytrzymują. W razie czego zawsze mamy ze sobą ageregat prądotwórczy.

Generalnie na poddasza dajemy pianę otwarto komórkową.
Taka piana „oddycha” więc na powierzchnie przepuszczalne jak membrana paroprzepuszczalna dajemy pianę otwarto komórkową.
Jest miękka elastyczna dobrze współpracuje w więźbą dachową. Trzeba jej dać ponad 20cm ale na poddaszu jest na to miejsce.
Jest to też materiał dwu-trzy krotnie tańszy w porównaniu do piany zamknięto komórkowej.
Pianę zamknięto komórkową dajemy bezpośrednio na blachę na powierzchnie nieprzepuszczalne do magazynów i przechowalni.

Przed natryskiem potrzebujemy zatkanej dziury między dachem a murłatą (najlepiej jeśli jest już elewacja). Można zrobić szpalety koło okien dachowych ale nie jest to konieczne. Jeśli krokwie będą przykryte pianą – czyli zazwyczaj jeśli mają mniej niż 20cm – należy zamontować wieszaki do konstrukcji GK. Wieszaki te muszą być wypuszczone tak aby zostawić nam minimum 5cm luzu między planowaną grubością piany a spodem konstrukcji. Czyli jeśli robimy 20cm piany, konstrukcja ma się zaczynać na 25cm. Natrysk nie jest precyzyjny i jeśli oczekujecie Państwo powiedzmy 20cm, a znając życie to „nie mniej niż 20”, to my musimy robić zawsze trochę więcej do tego dochodzą nierówności i aby nie dokładać sobie roboty z późniejszym ścinaniem proszę pamiętać aby zostawić jak najwięcej tego miejsca.

Galeria zdjęć

Dlaczego my?

Dzięki dużej ilości dobrze zrealizowanych zleceń zapracowaliśmy na grono zadowolonych klientów. Zadowoleni klienci to skarb dla takiej firmy jak nasza. Każdy kto szuka firmy do wykonani jakiejś usługi pyta znajomych o kogoś godnego polecenia. Aktualnie można powiedzieć że ponad połowa zleceń jakie wykonujemy są to prace z polecenia. Pamiętamy o tym i cały czas staramy się podwyższać standardy.