Termowizja

TERMOWIZJA

FIRMA IZOLMAX OFERUJE PODSTAWOWE BADANIA TERMOWIZYJNE NA TERENIE KRAKOWA I WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Sprawdzamy za pomocą kamery termowizyjnej mieszkania, domy, kamienice, bloki i hale.

Badanie techniką termowizyjną polega na pomiarze promieniowania cieplnego (promieniowania podczerwonego). Wyniki przedstawiane są wizualnie poprzez przyporządkowanie poszczególnym wartościom temperatury odpowiednich kolorów. Taki obraz umożliwia określenie rozkładu temperatur na powierzchni badanego obiektu w sposób szybki i dokładny.

TERMOWIZJA – KRAKÓW I OKOLICE

Termowizyjne badanie ogólne polega na sprawdzeniu wszystkich krytycznych pod względem izolacji termicznej miejsc. Badanie przeprowadzane jest zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz badanego obiektu. Pomiary są nieinwazyjne i bezdotykowe. Wewnątrz sprawdzane są wszystkie ściany, okna, drzwi zewnętrzne, strych/poddasze. Na zewnątrz ogólnie badany jest cały obiekt – jeśli wykryte zostaną problemy związane z ucieczką ciepła z obiektu, są one szczegółowiej sprawdzane w celu odnalezienia przyczyn oraz wskazania sposobów zlikwidowania nieszczelności i usterek.

TERMOWIZJA – ZALETY BADANIA BUDYNKU

Możliwość szybkiego przeprowadzenia pomiaru oraz jego bezinwazyjność to największe zalety, jakie przypisuje się termowizji. Za pomocą tej metody możemy zlokalizować usterki, które nie są widoczne dla człowieka gołym okiem.

DEFEKTY, KTÓRE WYKRYWA TERMOWIZJA

To właśnie w budownictwie termowizja ma najszersze zastosowanie. Za pomocą opisywanego powyżej badania można zidentyfikować:

  • niedokładności i/lub uszkodzenia warstw ocieplenia,
  • nieszczelność okien i drzwi,
  • miejsca zagrożone rozwojem grzybów i pleśni,
  • miejsca uszkodzeń ogrzewania podłogowego,
  • oraz zawilgocenie ścian.

BADANIE TERMOWIZYJNE – KIEDY POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ

Mając na uwadze fakt, że dzięki badaniu termowizyjnym budynku, jesteśmy w stanie wykryć usterki i miejsca utraty ciepła, których nie bylibyśmy w stanie dostrzec gołym okiem, warto aby każdy budynek był poddany badaniom. W głównej mierze badanie powinno się przeprowadzić w miejscu, w którym trudno jest uzyskać komfort termiczny, mimo wysokich kosztów przeznaczanych na opał. W przypadku, kiedy wydaje nam się, że niektóre powierzchnie ścian mają obniżoną temperaturę lub gdy przypuszczamy, że okna są nieszczelne. Ponadto, przed wykonaniem remontu budynku w celu określenia zakresu prac, a także po wykonaniu termomodernizacji, aby ocenić czy remont został wykonany poprawnie. Jednocześnie, badanie termowizyjne wykonuje się przed zakupem budynku, w celu oceny stanu izolacji termicznej.

TERMOWIZJA W KRAKOWIE – DLACZEGO Z NAMI?

Ponieważ pracujemy na profesjonalnym sprzęcie – kamerze termowizyjnej FLIR o rozdzielczości 340×250. Ponieważ robimy to dokładnie i starannie – zawsze wszystko tak aby klient był zadowolony. Jesteśmy z Krakowa działamy lokalnie i nie możemy sobie pozwolić na zepsucie dobrych opini na które pracujemy od 2010 roku. Chcemy działać na zasadzie polecenia więc możesz mieć pewność dobrze wykonanej pracy.

Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Kontakt z nami
Zadzwoń 602 452 508