Ocieplanie celulozą

WDMUCHIWANIE CELULOZY

FIRMA IZOLMAX WYKONUJE IZOLACJE TECHNOLOGIĄ WDMUCHIWANIA CELULOZY NA TERENIE KRAKOWA I WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Wykonujemy ocieplanie celulozą (marki Ekofiber i innych producentów) stropodachów w domkach, kamienicach i blokach.

Celuloza wykonana jest z czystego, posortowanego papieru z recyklingu. Nasączenie celulozy związkami boru zapewnia jej ochronę przed szkodnikami, ogniem, pleśnią, itp. Ten materiał izolacyjny nie tylko nie ulega biodegradacji ale również wstrzymuje procesy rozwoju grzybów i pleśni na konstrukcjach drewnianych. Odpowiedzialne za te właściwości są właśnie sole boru dobrze znane jako „stopery próchnicy”.

WŁAŚCIWOŚCI CELULOZY JAKO MATERIAŁU IZOLACYJNEGO

Celuloza to w dużym uproszczeniu właśnie papier ale dzięki impregnacji materiał ten należy do kategorii materiałów niepalnych, w zetknięciu z ogniem zwęgla się tworząc twardą skorupę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ognia. Dzięki gąbczastej strukturze oraz dużej ilości zamkniętego powietrza (70 do 80% objętości) włókna celulozy osiągają bardzo dobrą izolacyjność cieplną (λ – 0,039). Jest to porównywalne z wełną czy styropianem lecz szczelność i spójność warstwy ociepleniowej, a co za tym idzie wartości izolacyjne są nieporównywalnie lepsze.

W technologi produkcji eliminuje się także podatność celulozy na wilgoć tzn. że w przeciwieństwie np. do wełny mineralnej, w momencie zawilgocenia celuloza nie traci swoich zdolności termoizolacyjnych. Ma ona zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, a także przemieszczania jej do miejsc, w których jej zagęszczenia są mniejsze. Włókna celulozy dzięki swojej higroskopijności pochłaniają wilgoć z powierzchni drewna, z wnętrza pomieszczeń i z otoczenia, a następnie przez olbrzymią powierzchnię wilgoć ta zostaje odparowana. Ta cecha włókien celulozy – „oddychanie” – sprawia, że taka termoizolacja nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnej.

Włókna celulozowe posiadają również doskonałe właściwości wygłuszające. Dzięki temu jest między innymi stosowana jako materiał pochłaniający dźwięk np. w studiach nagrań. Przykładowo przegroda o grubości 15mm obniża poziom hałasu o ok. 9 dB.

OCIEPLANIE CELULOZĄ – KRAKÓW I OKOLICE

Skuteczność celulozy jako doskonałego izolatora jest wykorzystywana w ocieplaniu stropodachów przy wykorzystaniu technologi nadmuchiwania (np. na strop) czy wdmuchiwania celulozy do wcześniej przygotowanej przegrody. Wdmuchiwana w postaci drobnych włókien celuloza dociera we wszystkie miejsca tworząc jednolitą, bezspoinową warstwę. Ten ostatni parametr ma ogromne znaczenie dla skutecznej ochrony przed ucieczką ciepła z budynku, bo właśnie spoiny i połączenia materiałów izolacyjnych są główną przyczyną strat. Najlepiej widać to na zdjęciach kamerą termowizyjną.

DLACZEGO Z NAMI?

Ponieważ robimy to dokładnie i starannie – zawsze wszystko tak aby klient był zadowolony. Jesteśmy z Krakowa działamy lokalnie i nie możemy sobie pozwolić na zepsucie dobrych opinii na które pracujemy od 2010 roku. Chcemy działać na zasadzie polecenia więc możesz mieć pewność dobrze wykonanej pracy.

Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy wszystkie szczegóły oraz niezobowiązującą wycenę.

Kontakt z nami
Zadzwoń 602 452 508