Izolacje zbiorników pianką PUR

Izolacje zbiorników pianką PUR zdobywają coraz większą popularność, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą poznać największe zalety pianki poliuretanowej i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto skorzystać z jej olbrzymiego dobrodziejstwa.

Szerokie zastosowanie

Popularna pianka poliuretanowa wykorzystywana jest wbrew pozorom nie tylko do ocieplania budynków przemysłowych. Dzięki piance PUR można bardzo szybko wypełnić nawet najdrobniejsze szczeliny niezależnie od ich konstrukcji. Coraz częściej poliuretanowa pianka wykorzystywana jest jako podstawowa izolacja zbiorników. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o zbiornikach otwartych, ale również o zbiornikach zamkniętych. Przy ocieplaniu zbiorników stosowana jest metoda wylewano-natryskowa, jak i również natryskowa. Wybranie konkretnej metody w dużej mierze zależy od położenia zbiorników, które zamierza się zaizolować. Zazwyczaj jako specjalne ringi pod blachy wykorzystuje się niezawodne kostki z pianki PUR, które mają bardzo pozytywny wpływ na mostki termiczne. Przy prawidłowo wykonanej izolacji, można mostki termiczne wyeliminować praktycznie do zera.

Dlaczego izolacje zbiorników pianką PUR odgrywają tak ważna rolę?

Nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne bardzo często korzystają ze specjalistycznych zbiorników do przechowywania różnorodnych substancji, dlatego też niezbędna jest ich kompleksowa izolacja. Jak powszechnie wiadomo temperatura wyprodukowanych lub przechowywanych surowców w zakładach może znacząco różnić się od temperatury otoczenia. Między innymi dlatego też w montowniach, zakładach przemysłu spożywczego albo w rolnictwie niezbędna jest skuteczna izolacja zbiorników. W dużej mierze to właśnie dzięki przemyślanej izolacji można wyeliminować straty ciepła i utrzymać optymalną temperaturę zawartości danego zbiornika. Izolacje pianką PUR wykonuje się nie tylko na zbiornikach wodnych, ale również na zbiornikach paliwowych i gazowych.

Jakie zalety ma pianka PUR?

Izolacje zbiorników pianką PUR mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania. Popularna pianka poliuretanowa zapewnia skuteczną izolację nie tylko przed utratą ciepła, ale również przed chłodem z wnętrza zbiornika. Dzięki nowoczesnej piance PUR można liczyć na zdecydowanie łatwiejszą kontrolę wentylacji i co najważniejsze można również ograniczyć ryzyko skraplania się pary wodnej. Zbiorniki dzięki piance poliuretanowej są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Dzięki temu rewelacyjnemu materiałowi można rozwiązać raz na zawsze problemy z rozwojem pleśni, grzybów i wielu innych drobnoustrojów. Pianka PUR jest bardzo szczelna i jak wspomniano powyżej, to właśnie dzięki niej można wypełnić nawet najdrobniejsze szczeliny.

Dlaczego warto?

Opisując największe zalety pianki PUR warto wspomnieć także o kwestiach bezpieczeństwa, które dla wielu osób odgrywają kluczową rolę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pianka poliuretanowa może pochwalić się właściwościami samogasnącymi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dzięki niej można zabezpieczyć różnego typu konstrukcje metalowe i drewniane przed niebezpiecznym płomieniem. Izolacje pianką PUR są dobrym rozwiązaniem ze względów ekonomicznych. Piankę natryskuje się w bardzo łatwy sposób, dzięki czemu można poradzić sobie nawet z bardzo nietypowymi zbiornikami. Poliuretanowa pianka nawet po wielu latach użytkowania nie zmienia swoich właściwości użytkowych. Do zalet można zaliczyć także odporność na działanie gryzoni i insektów.

Praktyczna izolacja dla wymagających

Izolacje zbiorników pianką PUR są bardzo lekkie, dlatego też nie obciążają dodatkowo konstrukcji. Pianka PUR wbrew pozorom może być wykorzystania nie tylko jako izolacja, ale również jako umocnienie zbiornika lub dowolnej innej konstrukcji. Jest to ekologiczne rozwiązanie całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał pianki PUR warto także rozejrzeć się za rzetelną firmą, która specjalizuje się w jej montażu. Profesjonalne izolacje zbiorników pianką PUR są jedną z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Rzetelna firma podpowie również na którą piankę PUR warto postawić w pierwszej kolejności. Najlepszym wyborem jest oczywiście pianka o dość dużej gęstości, która może okazać się dodatkowo doskonałym materiałem hydroizolacyjnym.