Ocieplenie domu szkieletowego

ocieplenie domu szkieletowego

Domy szkieletowe

Decydując się na budowę domu szkieletowego, drewnianego czy z bali trzeba zadbać oto aby mikroklimat był porównywalny dla każdego z pomieszczeń. Niezależnie czy jest to parter, piętro czy poddasze. Jeśli nie zrobimy tego dobrze, bardzo szybko się rozczarujemy.

Sposób na ocieplenie domów szkieletowych

Rodzaj użytej termoizolacji ma decydujący wpływ na to, jakie będzie ocieplenie dachu oraz ścian. Dobrze wykonana izolacja pianką poliuretanową decyduje o tym ze w domu będzie panował stabilny mikroklimat, i nie będzie on zależał od każdej, nawet najmniejszej zmiany pogody. Jakże często słyszymy narzekania że na poddaszu podczas upałów jest gorąco, a zimą nie da się tam wytrzymać z powodu przenikającego zimna a przecież dałem taaak dużo wełny…

Dla utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz budynków niezbędna jest najlepsza izolacja termiczna, praktycznie tylko wykonana przez natrysk pianki poliuretanowej spełnia te wymagania. Izolacja z pianki to szczelna izolacja, co jest szczególnie istotne przy budowie domu drewnianego, z bala czy szkieletowego (kanadyjskiego)

BEZPŁATNA WYCENA USŁUGI. ZADZWOŃ

602 45 25 08

Pianka charakteryzuje się :

  • Wysokim współczynnikiem oporu cieplnego λ 0,022 – 0,037 i niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej.
  • Bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju podłoża i stabilnością w szerokim zakresie temperatur.
  • Odpornością na czynniki chemiczne i biologiczne, brakiem chłonności wilgoci.
  • Uszczelnia i wiąże elementy konstrukcji wzmacniając w ten sposób jej stabilność a zarazem nie obciążając konstrukcji z uwagi na bardzo niski ciężar własny.
  • Skraca czas wykonania izolacji i oszczędza cenne miejsce dzięki temu ze możemy jej zastosować znacznie mniej.
  • Stanowi dodatkowe zabezpieczenie utrudniające rozprzestrzenianie się ognia zewnętrznego. Pianka jest materiałem samo-gasnącym a podczas spalania na jej powierzchni tworzy się zwęglona warstwa nie dopuszczająca ognia głębiej.

Wszystko to sprawia , ze będą Państwo mogli pracować i odpoczywać w komforcie i spokoju , oraz istotnie zmniejszy się zużycie energii cieplnej . Koszty ponoszonych wydatków na energie i ogrzewanie w naszym domu dochodzą do 40%!

Ocieplenie domu szkieletowego pianką poliuretanową to najlepsza metoda na oszczędzanie energii. A zatem więcej pieniędzy zostanie u Państwa w kieszeni. Lepiej teraz wydać więcej i zrobić raz a dobrze – potem po zakończeniu budowy tego co w ścianach praktycznie już nie da się poprawić.

Pianka poliuretanowa to doskonały materiał o bardzo szerokim zastosowaniu.


NASZE REALIZACJE

Ocieplaliśmy domy drewniane, z bali i szkieletowe. W takich budynkach największym problemem jest zapewnienie szczelności. Dzięki piance to nie problem.