Ocieplanie poddasza pianką PUR

Ocieplanie poddasza

Ocieplanie, docieplenie, izolacja poddasza i dachu pianką poliuretanową

Jakże często słyszymy narzekania że na poddaszu podczas upałów jest gorąco a zimą nie można wytrzymać z powodu przenikającego zimna. Wykonanie dobrego ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian nie jest prostym zadaniem. Skomplikowane konstrukcje dachów, wykusze, lukarny czy okna połaciowe posiadają ogromną ilość połączeń konstrukcyjnych będących trudnymi miejscami do zaizolowania. Bardzo łatwo wtedy o niewłaściwe wykonanie prac, największych problemów dostarcza docinanie i odpowiednie ich spasowanie, przekładające się na późniejsza efektywność termoizolacji poddasza. W przypadku błędnego wykonania straty z tytułu energii grzewczej mogą sięgać aż do 40%, najlepiej to widać w zimie gdy miejscami znika śnieg na dachu lub dopiero przy użyciu kamer termowizyjnych.

Ocieplanie poddasza pianką – Kraków i okolice

Pianka PUR daje nam możliwość zastosowania cieńszej warstwy izolacji (w porównaniu z materiałami tradycyjnymi) bez straty na parametrach termicznych, co daje więcej cennej przestrzeni w przypadku adaptacji niskich poddaszy. Jeżeli chcemy mieć ciepłe poddasze w zimie i przyjemnie chłodne w lecie przy niskich nakładach na energie, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie infiltracji oraz wysokich parametrach izolacyjnych. Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania poddaszy spełnia te wymagania oraz daje pewność trzymania parametrów przez dziesięciolecia. Dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie, nie kurczy się, nie ulega procesowi utleniania się, wiec „nie znika” tak jak niektóre materiały.

BEZPŁATNA WYCENA OCIEPLANIA PODDASZA. ZADZWOŃ

602 45 25 08

Niezależnie od skomplikowania konstrukcji więźby dachu, pianka przy natrysku powiększa swoja objętość 50 razy wnikając we wszystkie najmniejsze szczeliny i wypełnia je dając pewność, że nie mamy mostków cieplnych. Kolejnym problemem dość często występującym przy ocieplaniu poddaszy materiałami tradycyjnymi są błędy w budowie prowadzące do zawilgocenia materiału termoizolacyjnego, a w dłuższym okresie także elementów konstrukcyjnych więźby dachowej. Skutkami przedostawania się pary do włókien izolacji termicznej jest jej zawilgocenie mające destrukcyjny wpływ na materiał jak i utratę właściwości izolacyjnych. Wentylacja materiałów włóknistych jest koniecznością ale prowadzi do ogromnych strat ciepła, w piance takie zjawisko nie występuje.

PIANKA POLIURETANOWA DO OCIEPLANIA PODDASZY TO PRZYSZŁOŚĆ IZOLACJI

Pianka stosowana do ocieplania poddasza charakteryzuje się:

  • wysokim współczynnikiem oporu cieplnego λ 0,022 – 0,037 i niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej.
  • bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju podłoża i stabilnością w szerokim zakresie temperatur – odpornością na czynniki chemiczne i biologiczne, a piana zamknięto komórkowa charakteryzuje się brakiem chłonności wilgoci.
  • właściwościami uszczelniającymi i wiąże elementy konstrukcji wzmacniając w ten sposób jej stabilność, a zarazem nie obciążając konstrukcji z uwagi na bardzo niski ciężar własny.
  • skraca czas wykonania izolacji i oszczędza cenne miejsce dzięki temu ze możemy jej zastosować znacznie mniej.
  • pianka jest materiałem samogasnącym, a podczas spalania na jej powierzchni tworzy się zwęglona warstwa nie dopuszczająca ognia głębiej.

Natryskowa pianka poliuretanowa jest tworzywem w pełni bezpiecznym, jest to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez nasza firmę rodzaje pianki do ocieplania poddasza, posiadają wszystkie stosowne atesty.


NASZE REALIZACJE

Ocieplanie poddasza wykonywaliśmy setki razy. Są to realizacje zarówno pianką zamkniętokomórkową jak i otwartokomórkową.