Jakże często słyszymy narzekania że na poddaszu podczas upałów jest gorąco a zimą nie można wytrzymać z powodu przenikającego zimna. Wykonanie dobrego ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian nie jest prostym zadaniem. Skomplikowane konstrukcje dachów, wykusze, lukarny czy okna połaciowe posiadają ogromną ilość połączeń konstrukcyjnych będących trudnymi miejscami do zaizolowania. Bardzo łatwo wtedy o niewłaściwe wykonanie prac, największych problemów dostarcza docinanie i odpowiednie ich spasowanie, przekładające się na późniejsza efektywność termoizolacji poddasza. W przypadku błędnego wykonania straty z tytułu energii grzewczej mogą sięgać aż do 40%, najlepiej to widać w zimie gdy miejscami znika śnieg na dachu lub dopiero przy użyciu kamer termowizyjnych.
Pianka PUR daje nam możliwość zastosowania cieńszej warstwy izolacji (w porównaniu z materiałami tradycyjnymi) bez straty na parametrach termicznych, co daje więcej cennej przestrzeni w przypadku adaptacji niskich poddaszy. Jeżeli chcemy mieć ciepłe poddasze w zimie i przyjemnie chłodne w lecie przy niskich nakładach na energie, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie infiltracji oraz wysokich parametrach izolacyjnych. Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania poddaszy spełnia te wymagania oraz daje pewność trzymania parametrów przez dziesięciolecia. Dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie, nie kurczy się, nie ulega procesowi utleniania się, wiec „nie znika” tak jak niektóre materiały.
Niezależnie od skomplikowania konstrukcji więźby dachu, pianka przy natrysku powiększa swoja objętość 50 razy wnikając we wszystkie najmniejsze szczeliny i wypełnia je dając pewność, że nie mamy mostków cieplnych. Kolejnym problemem dość często występującym przy ocieplaniu poddaszy materiałami tradycyjnymi są błędy w budowie prowadzące do zawilgocenia materiału termoizolacyjnego, a w dłuższym okresie także elementów konstrukcyjnych więźby dachowej. Skutkami przedostawania się pary do włókien izolacji termicznej jest jej zawilgocenie mające destrukcyjny wpływ na materiał jak i utratę właściwości izolacyjnych. Wentylacja materiałów włóknistych jest koniecznością ale prowadzi do ogromnych strat ciepła, w piance takie zjawisko nie występuje.
Natryskowa pianka poliuretanowa jest tworzywem w pełni bezpiecznym, jest to związek obojętny fizjologicznie. Stosowane przez nasza firmę rodzaje pianki do ocieplania poddasza, posiadają wszystkie stosowne atesty.
Ocieplanie poddasza wykonywaliśmy setki razy. Są to realizacje zarówno pianką zamkniętokomórkową jak i otwartokomórkową.