Izolacje przeciwskropleniowe

W halach i magazynach przykrytych blachą jednym z najczęstszych problemów jest wykraplanie się pary wodnej.
Każdego irytują krople wody na folii lub blasze dachowej i związana z tym wilgoć w budynku. Z czasem pojawia się grzyb na krokwiach i innych elementach konstrukcji. Głównym powodem takich sytuacji jest fakt skraplania się pary wodnej na zimnych powierzchniach lub też przedostawanie się wilgoci przez miejsca wbicia gwoździ lub blachowkrętów i jej ściekanie najczęściej na elementy konstrukcyjne potem na ściany budynku.
Wyeliminowanie wykraplania się jest bardzo proste – zastosowanie izolacji przeciwskropleniowej.

Izolacja przeciwskropleniowa pianką PUR

Natrysk 3-4 cm zamknięto komórkowej piany poliuretanowej wyeliminuje problem skraplań i stworzy skuteczną izolację przeciwskropleniową.
Właśnie natrysk pianki jest znakomitą technologią przy rozwiazywaniu kwestii zawilgocenia i zarazem docieplenia budynków. Nanoszenie bezszwowej warstwy pianki PUR jest najlepszym rozwiązaniem w większości spotykanych sytuacji. W nowych obiektach oraz podczas remontu istniejących możliwe jest naniesienie pianki na wszystkich poziomach. Tworzy ona mocną, twardą i niegnijącą, bezszwową warstwę izolacyjną, która jest odporna na gryzące opary, kondensację i szkodniki.
Zaletą zamknietej struktury komórek jest ich wodoszczelność, dlatego można ją wykorzystać nawet w sytuacji pojawiających się nieszczelności pokrycia.

Izolacje przeciwskropleniowe – od 3 do 4cm
Izolacje przeciwskropleniowo termiczne – od 4 do 7 cm
Izolacje termiczne – od 7 cm