Ocieplanie celulozą

Wdmuchiwanie celulozy

Ocieplanie celulozą Kraków

 

FIRMA IZOLMAX WYKONUJE IZOLACJE TECHNOLOGIĄ WDMUCHIWANIA CELULOZY NA TERENIE KRAKOWA I WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Wykonujemy ocieplanie celulozą (marki Ekofiber i innych producentów) stropodachów w domkach, kamienicach i blokach.

Celuloza wykonana jest z czystego, posortowanego papieru z recyklingu. Nasączenie celulozy związkami boru zapewnia jej ochronę przed szkodnikami, ogniem, pleśnią, itp. Ten materiał izolacyjny nie tylko nie ulega biodegradacji ale również wstrzymuje procesy rozwoju grzybów i pleśni na konstrukcjach drewnianych. Odpowiedzialne za te właściwości są właśnie sole boru dobrze znane jako "stopery próchnicy".

WYCENA OCIEPLENIA Z CELULOZY. ZADZWOŃ

602 452 508

Właściwości celulozy jako materiału izolacyjnego

Celuloza to w dużym uproszczeniu właśnie papier ale dzięki impregnacji materiał ten należy do kategorii materiałów niepalnych, w zetknięciu z ogniem zwęgla się tworząc twardą skorupę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ognia. Dzięki gąbczastej strukturze oraz dużej ilości zamkniętego powietrza (70 do 80% objętości) włókna celulozy osiągają bardzo dobrą izolacyjność cieplną (λ - 0,039). Jest to porównywalne z wełną czy styropianem lecz szczelność i spójność warstwy ociepleniowej, a co za tym idzie wartości izolacyjne są nieporównywalnie lepsze.

W technologi produkcji eliminuje się także podatność celulozy na wilgoć tzn. że w przeciwieństwie np. do wełny mineralnej, w momencie zawilgocenia celuloza nie traci swoich zdolności termoizolacyjnych. Ma ona zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, a także przemieszczania jej do miejsc, w których jej zagęszczenia są mniejsze. Włókna celulozy dzięki swojej higroskopijności pochłaniają wilgoć z powierzchni drewna, z wnętrza pomieszczeń i z otoczenia, a następnie przez olbrzymią powierzchnię wilgoć ta zostaje odparowana. Ta cecha włókien celulozy - "oddychanie" - sprawia, że taka termoizolacja nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnej.

Włókna celulozowe posiadają również doskonałe właściwości wygłuszające. Dzięki temu jest między innymi stosowana jako materiał pochłaniający dźwięk np. w studiach nagrań. Przykładowo przegroda o grubości 15mm obniża poziom hałasu o ok. 9 dB.

Ocieplanie celulozą - Kraków i okolice

Skuteczność celulozy jako doskonałego izolatora jest wykorzystywana w ocieplaniu stropodachów przy wykorzystaniu technologi nadmuchiwania (np. na strop) czy wdmuchiwania celulozy do wcześniej przygotowanej przegrody. Wdmuchiwana w postaci drobnych włókien celuloza dociera we wszystkie miejsca tworząc jednolitą, bezspoinową warstwę. Ten ostatni parametr ma ogromne znaczenie dla skutecznej ochrony przed ucieczką ciepła z budynku, bo właśnie spoiny i połączenia materiałów izolacyjnych są główną przyczyną strat. Najlepiej widać to na zdjęciach kamerą termowizyjną.

Dlaczego z nami?

Ponieważ robimy to dokładnie i starannie - zawsze wszystko tak aby klient był zadowolony. Jesteśmy z Krakowa działamy lokalnie i nie możemy sobie pozwolić na zepsucie dobrych opinii na które pracujemy od 2010 roku. Chcemy działać na zasadzie polecenia więc możesz mieć pewność dobrze wykonanej pracy. ZADZWOŃ 602452508