Naprawa dachu po kunie. Jak pozbyć się kuny z poddasza?

Kuna na poddaszu może spowodować poważne straty cieplne, dlatego też tak ważne jest to, aby szybko pozbyć się szkodników i dokonać kompleksowych napraw. Bardzo ważne jest także to, aby postawić na sprawdzone odstraszacze, dzięki którym będzie można uniknąć problemów w niedalekiej przyszłości.

Jak pozbyć się kuny z poddasza?

Kuna na poddaszu może okazać się bardzo dużym utrapieniem i co najgorsze, może ona narobić naprawdę olbrzymie szkody. Zwierzęta te nie tylko brudzą i mocno hałasują, ale co najgorsze, mogą uszkodzić przewody elektryczne i zniszczyć poszczególne warstwy dachu. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się tych szkodników. W nierównej walce z kunami przydać mogą się odstraszacze zapachowe. Ich największym minusem jest to, że po pewnym czasie przestają działać, dlatego też kuny mogą wrócić. Najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście schwytanie szkodnika i wywiezienie go do lasu z dala od domu. W zadaniu tym pomóc mogą z kolei specjalne pułapki z systemem zapadek. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają elektryczne pastuchy. Najlepiej umieścić je wzdłuż okapów dachu tuż przy samych rynnach. Prąd o niewielkim napięciu skutecznie zniechęca szkodników do odwiedzania poddasza. Alternatywą dla wyżej wymienionych są odstraszacze ultradźwiękowe. Szczególnie dobrym wyborem będzie to urządzenie, które posiada potencjometr - wówczas możliwa jest regulacja częstotliwości nadawanych fal. Bardzo ważne jest również to, aby dokładnie uszczelnić wszystkie otwory i dziury przez które szkodniki dostają się do domu. Na rynny warto nałożyć specjalne kolczaste taśmy, a okna na poddaszu dodatkowo zabezpieczyć siatką.

W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć dach przed kunami?

Jak powszechnie wiadomo zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego też warto prawidłowo wykończyć dach i poddasze. Jak wspomniano powyżej w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć wszystkie miejsca, przez które kuny mogą przedostać się na poddasze. Niesłychanie ważne jest to, aby pilnować dekarzy, gdyż nawet stosunkowo niewielkie luzy w pokryciu, mogą narobić wiele problemów. Szczególną uwagę należy zwrócić na wentylację i inne wloty. Wszystkie takie miejsca należy dokładnie zabezpieczyć kratkami stalowymi. Do zabezpieczania doskonale nadaje się także solidna taśma perforowana, dzięki której można osłonić wszystkie wloty. Gęste kratki powinny znaleźć się także w dachówkach i kominkach. Na samym końcu należy zadbać o to, aby podbitka była wykonana z solidnego materiału.

Jak naprawić dach po kunie?

Jeżeli skutecznie pozbędziemy się kun, wówczas można przystąpić do prac naprawczych. Legowiska gryzoni powodują nie tylko poważne straty jeżeli chodzi o ubytki ciepła, ale również mogą poważnie szkodzić konstrukcji budynków. Przy naprawie izolacji najlepiej postawić na wełnę celulozową, która w swoim składzie zawiera bor. Wełna celulozowa jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla wełny mineralnej. Profesjonalne firmy bardzo często oferują nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę, dzięki czemu znacząco zwiększają się szanse, że kuna nie wróci. Pamiętać należy jednak o tym, że stara warstwa wełny mineralnej, jest dla szkodników atrakcyjnym miejscem do budowy legowiska. Z tego względu warto powierzyć prace firmie, która wykona naprawę dachu po kunie kompleksowo. Izolmax - jako jedyna firma w Polsce - świadczy usługę od A do Z, skupiając się w działaniu przede wszystkim na wymianie starej izolacji, a całość prac wykonywana jest z bezinwazyjnie, z zewnątrz.

Sprawdź również: Ocieplanie celulozą

Naprawa dachu po kunie od A do Z dzięki Izolmax

Firma Izolmax podchodzi do świadczonej usługi kompleksowo, dzięki czemu nie ma konieczności zlecania prac kilku ekipom. Wpływa to nie tylko na wygodę klienta, ale także na finalne koszty naprawy i czas jej trwania. W ramach usługi, fachowcy z Izolmax, wykonują następujące etapy:

  1. Demontaż pokrycia dachowego
  2. Demontaż łat i kontrłat
  3. Demontaż folii paroprzepuszczalnej
  4. Demontaż i utylizacja zdegradowanej wełny mineralnej
  5. Zabezpieczenie otworów okiennych i drzwiowych
  6. Ocieplenie dachu pianą otwartokomórkową gr. 20cm
  7. Dostawa i montaż folii paroprzepuszczalnej
  8. Poprawa obróbek blacharskich
  9. Montaż blach perforowanych
  10. Zakup łat i kontrłat uszkodzonych przy demontażu
  11. Ponowny montaż pokrycia dachowego z materiału Inwestora
  12. Prace porządkowe i utylizacja odpadów

Z myślą o klientach, Izolmax podjął także współprace z kancelarią odszkodowawczą. Za sprawą tej kolaboracji, zleceniodawca nie musi angażować się w opracowywanie dokumentacji, aby uzyskać rekompensatę za poniesione szkody z tytułu inwazji kun.

Komentarze są wyłączone.