Zadzwoń:

602 45 25 08

Ocieplanie poddaszy

Ocieplenie, docieplenie, izolacja poddasza Jakże często słyszymy narzekania że na poddaszu podczas upałów jest gorąco a zimą nie można wytrzymać z powodu przenikającego zimna. Wykonanie dobrego ocieplenia przy użyciu materiałów tradycyjnych takich jak wełna czy styropian nie jest prostym zadaniem.  Skomplikowane konstrukcje dachów, wykusze, lukarny czy okna połaciowe posiadaja ogromną ilość połączeń konstrukcyjnych będących trudnymi miejscami do zaizolowania. Bardzo łatwo wtedy o niewłaściwe wykonanie prac, najwiekszych problemów dostarcza docinanie i odpowiednie ich spasowanie, przekładajace sie na pózniejsza efektywnosc termoizolacji poddasza.  W przypadku błednego wykonania straty z tytułu energii grzewczej moga sięgać aż do 40%, najlepiej to widać w zimie gdy miejscami znika śnieg na dachu lub dopiero przy użyciu kamer termowizyjnych.
Pianka PUR daje nam możliwość zastosowania cienszej warstwy izolacji (w porównaniu z materialami tradycyjnymi) bez straty na parametrach termicznych, co daje wiecej cennej przestrzeni w przypadku adaptacji niskich poddaszy. Chcac zapewnić poddasze ciepłe w zimie i przyjemnie chłodne w lecie przy niskich nakładach na energie, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie infiltracji oraz wysokich parametrach izolacyjnych. Pianka poliuretanowa  spełnia te wymagania oraz daje pewnosc trzymania parametrów przez dziesieciolecia. Dzieki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu.

Pianka nie zmienia gabarytów w czasie nie kurczy sie nie ulega procesowi utleniania sie, wiec „nie znika” tak jak niektóre materiały. Niezależnie od skomplikowania konstrukcji więźby dachu,  pianka przy natrysku powiększa swoja odjętość 50 razy wnikając we wszystkie najmniejsze szczeliny i wypełnia je dająć pewność, że nie mamy mostków cieplnych. Kolejnym problemem dość często wystepującym w dociepleniach poddaszy materiałami tradycyjnymi sa błędy w budowie prowadzące do zawilgacania materiału termoizolacyjnego a w dłuższym okresie także elementów konstrukcyjnych więźby dachowej. Skutkami przedostawania sie pary do włókien izolacji termicznej jest jej zawilgocenie mające destrukcyjny wpływ na materiał jak i utratę właściwości izolacyjnych. Wentylacja materiałów włóknistych jest koniecznością ale prowadzi do ogromnych strat ciepła, w piance takie zjawisko nie występuje.
Piaska poliuretanowa to przyszłość izolacji

Pianka charakteryzuje sie :

– wysokim współczynnikiem oporu cieplnego λ 0,022 – 0,037  i niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej

– bardzo dobra przyczepnością do różnego rodzaju podłoża i stabilnościa w szerokim zakresie temperatur  – odpornością na czynniki chemiczne i biologiczne, a piana zamknięto komórkowa brakiem chłonności wilgoci

– uszczelnia i wiąże elementy konstrukcji wzmacniając w ten sposób jej stabilność a zarazem nie obciążając konstrukcji z uwagi na bardzo niski cieżar własny

– skraca czas wykonania izolacji i oszczędza cenne miejsce dzięki temu ze możemy jej zastosowac znacznie mniej.

Pianka jest materiałem samogasnacym a podczas spalania na jej powierzchni tworzy sie zwęglona warstwa nie dopuszczajaca ognia głębiej.

Natryskowa pianka poliuretanowa to tworzywo bezpieczne to zwiazek obojetny fizjologicznie. Stosowane przez nasza firme pianki, posiadaja wszystkie stosowne atesty.

Komentarze są wyłączone.